Eroi au fost, eroi sunt încă… Parohia Smirna

      Aceste cuvinte au rasunat joi, 10 iunie 2021, în Biserica Parohiei Adormirea Maicii Domnului, din satul Smirna, prin glasurile elevilor Liceului tehnologic Areta Theodorescu din Grivița. În cadrul parteneriatului de colaborare Școală – Biserică, doamna profesor pentru învățământul primar Iacob Oana și doamna profesor de istorie Damian Fănica au venit în ziua Înălțării Domnului la cer pentru a comemora și a depune flori la Monumentul eroilor din curtea sfântului locaș. 

      Versurile cântecelor patriotice au adus atâta emoție în sufletele celor prezenți încât, ici – colo mai apărea o lacrima în colțul ochilor. 

      Să mulțumim eroilor noștri pentru țara și credința pe care le-au apărat cu prețul vieții. Dumnezeu să le înalțe sufletele în lăcașurile Sale, în veci!

      A consemnat părintele profesor Ion Marian.

0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...