Grupul Mugurașii, concert la AmaraCu binecuvântarea Preasfin…

Grupul Mugurașii, concert la Amara

Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte VINCENȚIU, episcopul Sloboziei și Călărașilor,  duminica 22 Decembrie parohia Amara II a fost gazda unui recital de colinde. Printre grupurile de colindători a făcut parte și Mugurasii din parohia Smirna. Micii colindători îmbrăcați in costume tradiționale, însoțiți de coordonatori, parintele paroh Marian Ion și doamna Georgica Voinea, au susținut un recital de colinde populare ce au încântat audiență. Ca semn de apreciere, micii colindători au primit daruri. Concertul face parte din parteneriatul dintre parohia Amara și Cantus Mundi.
A consemnat parintele paroh Marian Ion

0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...