Duminică, 8 decembrie, biserica parohială din s…
Duminică, 8 decembrie, biserica parohială din satul Smirna s-a umplut de bucurie prin venirea copiilor. Aceștia, însoțiți de doamna învățătoare Oana Iacob, au venit să împodobească bradul cu gândul că moș Crăciun nu-i va ocoli și va aduce și aici multe daruri. Într-o atmosferă de colinde, copii au confecționat ghetuțe și ghirlande colorate pentru împodobirea bradului. Această acțiune face parte din cadrul Protocolului încheiat între Biserică și Școală.
A consemnat părintele paroh Marian Ion
![](https://sf-esc.ro/files/images//2019/12/5deffc7ab79968.51072894.jpeg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2019/12/5deffc7ab79968.51072894.jpeg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2019/12/5deffc7ab7ff08.56864303.jpeg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2019/12/5deffc7ab85c09.80140293.jpeg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2019/12/5deffc7ab8bd67.93582219.jpeg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2019/12/5deffc7ab90874.35303395.jpeg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2019/12/5deffc7ab97466.67579095.jpeg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2019/12/5deffc7aba26b9.35212917.jpeg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2019/12/5deffc7abab4a6.51766550.jpeg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2019/12/5deffc7abb3a73.30513275.jpeg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2019/12/5deffc7abb7d61.25194981.jpeg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2019/12/5deffc7abbba13.13370768.jpeg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2019/12/5deffc7abbfe57.22569543.jpeg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2019/12/5deffc7abc4525.74919485.jpeg)