Grupul de cateheză Mugurașii, recital de 1 Decembrie

        Duminică, 1 decembrie, după Sfânta Liturghie, părintele paroh Marian Ion a oficiat slujba de te-deum pentru ziua națională a României, mulțumind lui Dumnezeu pentru bunăstarea țării. În continuare, grupul de cateheză Mugurașii, coordonat de dna Georgica Voinea și părintele paroh Marian Ion, a susținut un recital de cântece patriotice. Glasurile tinere ale copiilor au adus emoție în sufletul celor mai în vârsta care si-au adus aminte și de vremurile de tristă amintire când țara trecea prin două războaie mondiale. Cu mâinile la inimă au cântat cu toții, imnul țării, ”Deșteaptă- te române”.
A consemnat părintele paroh Marian ION 

0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...