Sărut – mâna, Mamă!
![](https://protoieriaslobozia.ro/files/images//2018/03/04-mar-2018-Smirna-SL-1.jpg)
Duminică, 4 martie 2018, Grupul de cateheză al Parohiei Adormirea Maicii Domnului din satul Smirna, condus de părintele paroh Ion Marian și de doamna educator Voinea Georgica, a susținut, la vremea chinonicului, un recital de cântece și poezii pentru toate doamnele prezente. „Micii ghiocei” s-au pregătit din timp pentru acest eveniment confecționând mărțișoare și felicitări. Emoțiile transmise s-au văzut la cei prezenți în lacrimile celor care și-au adus aminte de copilărie, de casa părintească și nu în ultimul rând de MAMA. Momentul artistic s-a încheiat prin oferirea unei flori fiecărei doamne din Sfânta Biserică.
Bucuria nu a rămas doar pe plan local ci s-a extins și în Slobozia, unde, grupul de copii a încălzit inimile mamelor de pe scena sălii „Europa” a Consiliului Județean Ialomița.
La mulți ani bunici, la mulți ani mămici!
A consemnat părintele paroh Ion Marian.
![](https://protoieriaslobozia.ro/files/images//2018/03/04-mar-2018-Smirna-SL-2.jpg)
![](https://protoieriaslobozia.ro/files/images//2018/03/04-mar-2018-Smirna-SL-3.jpg)
![](https://protoieriaslobozia.ro/files/images//2018/03/04-mar-2018-Smirna-SL-4.jpg)
![](https://protoieriaslobozia.ro/files/images//2018/03/04-mar-2018-Smirna-SL-5.jpg)
![](https://protoieriaslobozia.ro/files/images//2018/03/04-mar-2018-Smirna-SL-6.jpg)
![](https://protoieriaslobozia.ro/files/images//2018/03/04-mar-2018-Smirna-SL-7.jpg)
![](https://protoieriaslobozia.ro/files/images//2018/03/04-mar-2018-Smirna-SL-8.jpg)
![](https://protoieriaslobozia.ro/files/images//2018/03/04-mar-2018-Smirna-SL-9.jpg)