Sărut – mâna, Mamă!

Duminică, 4 martie 2018, Grupul de cateheză al Parohiei Adormirea Maicii Domnului din satul Smirna, condus de părintele paroh Ion Marian și de doamna educator Voinea Georgica, a susținut, la vremea chinonicului, un recital de cântece și poezii pentru toate doamnele prezente. „Micii ghiocei” s-au pregătit din timp pentru acest eveniment confecționând mărțișoare și felicitări. Emoțiile transmise s-au văzut la cei prezenți în lacrimile celor care și-au adus aminte de copilărie, de casa părintească și nu în ultimul rând de MAMA. Momentul artistic s-a încheiat prin oferirea unei flori fiecărei doamne din Sfânta Biserică.

Bucuria nu a rămas doar pe plan local ci s-a extins și în Slobozia, unde, grupul de copii a încălzit inimile mamelor de pe scena sălii „Europa” a Consiliului Județean Ialomița.

La mulți ani bunici, la mulți ani mămici!

A consemnat părintele paroh Ion Marian.
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...