O brad frumos

„O brad frumos, o brad frumos, cu cetina-i tot verde…” au răsunat duminica, 17 decembrie 2017, în biserica parohială din satul Smirna, de către membrii grupului de cateheză. Împreună cu doamna învățătoare Georgica Voinea și cu sprijinul părintelui paroh Marian Ion, copiii au confecționat globuri și beteală, împodobind bradul din Sfânta Biserică. Fiecare globuleț făcut cu migală și pus în brăduț a însemnat o dorință de la Moș Crăciun pentru anul acesta. Copii au cântat colinde la vremea chinonicului, încântându-i pe enoriași iar celor mai în vârstă trezindu-le emoții nedescrise. Copii au plecat cu speranța că în ziua de Crăciun, moșul bun și darnic nu-i va ocoli și le va aduce cadourile dorite.

A consemnat părintele paroh Marian Ion.
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...