Grupul de copii din Parohia Smirna au cântat în cor de Florii Azi cu toți să prăznuim…!

Duminică, 9 aprilie 2017, când Biserica Ortodoxă prăznuiește Intrarea Domnului în Ierusalim, la biserica din Parohia Smirna grupul de cateheză format din copii de toate vârstele, coordonați de doamna educator Voinea Georgica și de părintele paroh Ion Marian, au pregătit credincioșilor un program artistic intitulat „Azi cu toți să prăznuim…!”. Cântecele și poeziile de Florii au produs emoții în sufletele celor prezenți. La sfârșitul Sfintei Liturghii copiii au împărțit tuturor crenguțe sfințite de salcie și flori doamnelor prezente în biserică.

A consemnat părintele Ion Marian, parohia Smirna.
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...