Grupul de cateheză Smirna – spectacol pentru mama!

Duminică, 5 martie 2017, grupul de cateheză de la Parohia Adormirea Maicii Domnului din satul Smirna, a susținut un spectacol pentru ziua de 8 Martie. Copii de diferite vârste, fete și băieți, îmbrăcați în costume special făcute pentru această zi, au venit la Sfânta Biserică pentru a aduce un strop de fericire în sufletele mamelor prezente.

Cântecele și poeziile copiilor pregătiți de dna educator Voinea Georgica, au smuls nu numai zâmbete dar și o lacrimă în colțul ochilor. La sfârșit aceștia au împărțit ghiocei și mărțișoare făcute de ei în întâlnirile anterioare.

A consemnat părintele Marian Ion, parohia Smirna.
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...