Grupul de cateheză „Adormirea Maicii Domnului” de la Parohia Smirna

Sâmbătă și duminică, 22 – 23 octombrie 2016, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu și la invitația preoților de la Parohia Sfântul Mare Mucenic Gheorghe din Slobozia, Grupul de cateheză „Adormirea Maicii Domnului” de la Parohia Smirna, Protopopiatul Slobozia, coordonat de preot paroh Ion Marian și doamna educator Voinea Georgica, a susținut un moment de cântece religioase, la vremea chinonicului. Copiii au avut prilejul de a asista la slujba de târnosire a bisericii celei noi și de a se închina, băieți și fete, la Sfânta Masă din Sfântul Altar, primind o iconiță cu târnoseala. La sfârșit, s-au bucurat de binecuvântare din partea Preasfinției Sale.

A consemnat preot paroh Ion Marian.
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...