„Să ne aducem aminte de copilărie”

Ziua internațională a copilului, 1 iunie, a fost sărbătorită și în parohia Smirna, Protopopiatul Slobozia. Părintele paroh Ion Marian alături de doamna învățătoare Iacob Elena și-au propus, în cadrul parteneriatului Biserică – Școală, implicarea copiilor în activități socio – educative și catehetice.

După Sfânta Liturghie, părintele le-a povestit micilor creștini despre jocurile și bucuriile copilăriei atunci când nu existau calculatoare, tablete și telefoane. Copiii au participat la diferite jocuri: desene pe carton, pe asfalt, șotronul, castelul, zece elefanți etc.

Ziua de 1 iunie 2015 a fost de neuitat atât pentru copii cât și pentru adulți, pentru că cei mici au învățat cât e de frumos să te joci împreună în natură, iar cei mari au retrăit clipele frumoase ale copilăriei.

Acțiunea s-a încheiat cu promisiunea că va deveni o tradiție în parohia Smirna.

A consemnat părintele Ion Marian, parohia Smirna.
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...