Înălțarea Domnului la parohia Smirna

În cadrul parteneriatului dintre parohia „Adormirea Maicii Domnului” din Smirna, Protopopiatul Slobozia, Liceul tehnologic „Areta Teodorescu” din Grivița și Școala Gimnazială numărul 3 din Slobozia s-au desfășurat mai multe activități. În timpul orelor de religie dar și a întâlnirilor catehetice din cadrul proiectului „Hristos împărtășit copiilor”, au fost realizate împreună cu cei mici desene și colaje cu tema „Înălțarea Domnului”, care au fost expuse în curtea bisericii parohiale Smirna.

În ziua de 21 mai 2015, când sărbătorim Marele Praznic al Înălțării Domnului, după Sfânta Liturghie, copii îmbrăcați în costume populare au depus coroane de flori la monumentul din curtea bisericii înălțând cântări patriotice în cinstea eroilor și luptătorilor români căzuți pe câmpurile de luptă pentru apărarea patriei.

A consemnat părintele Ion Marian.
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...