Ghioceii din Biserica parohiei Smirna

Duminica, 8 Martie 2015, în urcușul nostru duhovnicesc din Postul Sfintelor Paști, ne-am bucurat de un frumos program artistic realizat de cei mai mici creștini de la Grădinița din satul Smirna. Îmbrăcați în costume de ghiocel, aceștia au bucurat doamnele si domnișoarele prezente la Sfânta Liturghie, intonând și recitând cântece și poezii despre mama.

Acest frumos popas artistic s-a putut realiza prin strădania doamnei educator Banciu Elena si a părintelui paroh Ion Marian, reieșit dintr-un amplu proiect de parteneriat dintre Biserică si Școală.

La sfârșitul programului, fiecare copil a dăruit mamelor din biserică câte o floare si o felicitare. Ne bucurăm de această frumoasă zi dar și de faptul că într-un climat furtunos, copiii sunt aproape de Biserica și în Biserică.

A consemnat părintele paroh Ion Marian.
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...