Credincioșii din Smirna – pelerini la peștera Sfântului Apostol Andrei

În duminica a XXVI-a după Rusalii, un grup de credincioși din satul Smirna, însoțiți de preotul paroh Ion Marian, au fost pentru o zi pelerini la Peștera „Sfântul Apostol Andrei”. Plecați cu nădejdea și credința in Dumnezeu că vor avea vreme bună, soarele a strălucit pe cer dar și în inimile pelerinilor atunci când au adus închinăciune Sfântului Apostol Andrei. Plini de lumina călăuzitoare a Sfântului Andrei, au vizitat pe rând Mănăstirea, Peștera si Izvoarele Sfântului Andrei, Mănăstirea Sfântul Ioan Botezătorul din Lipnița, unde preotul Ion Marian a slujit Sfânta Liturghie, fiind primiți cu multă căldură de către Maica Stareță Onufria. Pelerinajul s-a încheiat prin vizitarea Mănăstirii Dervent, închinarea la Sfânta Cruce de leac si la izvorul din apropiere. Pelerinii s-au întors acasă schimbați de acest popas duhovnicesc din Postul Nașterii Domnului și cu promisiunea de a repeta astfel de momente înălțătoare, unice dar și întăritoare în credință, din viața credincioșilor.

A consemnat preot paroh ION MARIAN.
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...