Cerc pastoral la Parohia Smirna

În prima zi de primăvară, vineri, 1 Martie, parohia Smirna a fost gazdă a cercului pastoral Nr. 9. Un impresionant sobor de preoţi şi diaconi în frunte cu părintele Protopop Dumitru Drăghici au săvârşit Sfântă Taină a Maslului pentru credincioşii din parohie dar şi din cele învecinate, biserica fiind neîncăpătoare.

La sfârşitul slujbei preotul Cristea Marian de la parohia Griviţa a citit un referat despre importanţa Sfintei Taine a Maslului în viaţa credincioşilor.

Într-un proiect educaţional între parohia Smirna reprezentată de părintele paroh Ion Marian şi Scoala Gimnazială Nr. 3 reprezentată de Domnul Director Cilibeanu Onoriu Valentin şi Doamna profesor Vasile Georgeta, coordonator al proiectului, s-a oferit tuturor doamnelor prezente la biserică câte un mărţişor făcut de copii aducând în sufletele lor un strop de bucurie şi o rază caldă de primăvară.

A consemnat preot paroh Ion Marian
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...